Milli Savunma Bakanlığı’ndan Kıbrıs Barış Harekatı...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Kıbrıs Barış Harekatı Paylaşımı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Türklerin Kıbrıs'a yönelik baskı ve zulmünü ortadan kaldırmak için gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı’na ilişkin, Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak kutladı. Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 46. yıldönümü nedeniyle, Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabında günün anlam ve önemine dair açıklama yaptı.

Editor: Haber Editörü
22 Temmuz 2020 - 00:28 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 14:10

Aynı zamanda Milli Savunma Bakanlığı, 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'na ilişkin bir videoya da yer vererek paylaşımda bulundu. Paylaşımda bulunulan videoda Türk Sanat Müziği sanatçısı Yaşar Özel’in seslendirmiş olduğu „Bir Gece Ansızın Gelebilirim” adlı eseri de fon müzik olarak yer aldı.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. yıldönümünde Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayınlanan bir video, Türk askerlerinin adadaki Kıbrıslı Türkler için özgürlük, bağımsızlık ve barışın garantisi olduğunu belirtti.

Msb, 'Kıbrıs Barış Harekatı' Paylaşımı İle Şehit Ve Gazileri Andı

Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 46. yıldönümü nedeniyle, Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabında bir açıklama yaptı. MSB, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı paylaşım ve de video ile şehit ve gaziler rahmet ve de minnet ile anıldı. Mesajında ise “Zulmü sona erdirmek ve Kıbrıslı Türk kardeşlerimize barış getirmek için 46 yıl önce Kıbrıs'taki barış operasyonunun yıldönümünü anmak için cesur şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.